تاریخ انتشار: 6-06-1396, 20:07 کد خبر: 1416 نسخه چاپی: چاپ
مدیرکل گمرکات گلستان:

گمرک اینچه برون به ایکس ری کامیونی مجهز می شود /بیشترین واردات ما مواد اولیه و خط تولید برای کارخانجات است

مدیرکل گمرکات گلستان گفت: گمرک اینچه برون به ایکس ری کامیونی مجهز می شود این دستگاه به اعتبار 20 میلیارد تومان خریداری شده و منتظر تحویل آن هستیم.

به گزارش طوبی گلستان؛ سیدابراهیم حسینی، مدیرکل گمرکات گلستان صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار کرد: سامانه جامع امور گمرکی که یکی ازموفق ترین طرح ها بود از سال گذشته به اجرا در آمد که توانست در زمینه کاهش قاچاق و افزایش خدمات دهی از جمله کوتاه کردن زمان ترخیص کالا به فعالان اقتصادی موثر باشد.

کاهش صادرات به کشور ترکمنستان سراسری است

وی درباره وضعیت صادرات از گمرک اینچه برون، افزود: کاهش صادرات از مرز اینچه برون به اتفاقاتی که در مرز با کشور ترکمنستان رخ داده ارتباط دارد و این کاهش نیز سراسری است.

حسینی با اشاره به ایجاد انبارهای اختصاصی در پایانه مرزی اینچه برون بیان کرد: از ابتدای امسال سه انبار را اجرایی کردیم که برای واردات مواد اولیه موردنیاز بخش تولید خیلی مهم است. با وجود این انبارها صاحب کالا اطمینان دارد که کالا در اختیار خودش قرار دارد.

وی میزان صادرات استان از مرز اینچه برون را در این مدت بالغ بر 70 میلیون و 345 هزار و 416 دلار اعلام کرد و گفت: پنیر، رب گوجه فرنگی، میلگرد و خوراک آماده طیور عمده ترین اقلام صادراتی از استان بوده که البته میزان صادرات 7 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

وی درباره میزان واردات هم گفت: خط تولید و مواد اولیه موردنیاز واحدهای تولیدی مهمترین اقلام وارداتی هستند. ارزش اقلام وارداتی استان در پنج ماهه 15 میلیون و 430 هزار و 415 دلار بود که نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش دارد. همچنین در زمینه ترانزیت نیز 474 کامیون کار ترانزیت کالا را انجام دادند که  در این بخش رشد77 درصدی به ثبت رسیده است.

حسینی درباره جابه جایی مسافران هم گفت: در مسافری 31 هزار 557 نفر از مرز اینچه برون وارد  استان شدند که 47 درصد نسبت به سال گذشته افزایش دارد و 31 هزار و 420 نفر نیز از مرز خارج شده اند.

وی درباره رشد صادرات چمدانی گفت: در این مدت یک میلیون و 873 هزار و 320 دلار صادرات چمدانی از گمرک اینچه برون انجام شده است.

مدیرکل گمرکات استان ادامه داد: براساس آمارها در این مدت 13 هزار و 709 دستگاه کامیون وارد پایانه شد که شامل هشت هزار و 365 دستگاه داخلی پنج هزار 353 دستگاه کامیون از ترکمنستان است.

وی با اشاره به خریداری دستگاه ایکس ری کامیونی گفت: این دستگاه به اعتبار 20 میلیارد تومان خریداری شده و منتظر تحویل آن هستیم. همچنین دو قلاده سگ موادیاب نیز به ارزش 160 میلیون تومان برای گمرک اینچه برون خریداری شده است.

پایان پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع شش + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*