تاریخ انتشار: 23-09-1395, 09:55 کد خبر: 130 نسخه چاپی: چاپ
امام جمعه گرگان:

دولت خسارت کشاورزان گلستانی را پرداخت کند/دولت نباید بین استان ها تبعیض قائل شود

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با یادآوری خسارت های فراوان کشاورزان گلستان در سرما، از دولت خواست بین استان ها تبعیض قائل نشود و خسارت کشاورزان گلستانی را به موقع پرداخت کند.

به گزارش طوبی گلستان؛ آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه شهرستان گرگان، با قرائت خطبه ۱۷۵ نهج البلاغه اظهار کرد: حضرت امیرالمومنین (ع) فرمودند که برای سعادت انسان قرآن و نوشته روی کاغذ تنها، کافی نیست و قرآن به تنهایی موثر نخواهد بود زیرا ممکن است همین قرآن وسیله ای برای کوبیدن حقایق شود مانند آنچه در جنگ صفین اتفاق افتاد.

وی افزود: حضرت علی (ع) با تاکید فرموده اند که آنچه همراه قرآن اهمیت دارد، عمل است و قرآن باید همه عرصه های زندگی انسان وارد شود تا موثر باشد.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: حضرت امیرالمومنین تاکید دارند همه تلاش کنند تا به جایگاه والا برسند. هر کسی قرآن بیشتر در زندگی اش اجرایی شود، جایگاه بالاتری در بهشت دارد؛ لذا همه باید تلاش کنند به والاترین جایگاه برسند.

نماینده ولی فقیه در گلستان خاطرنشان کرد: صراط مستقیم و آن صراطی که باید در نهایت به خدای متعال منتهی شود راه دشواری است و بنابر این نشانه می خواهد. رسول گرامی اسلام (ص) فرمودند که من از میان شما می روم اما دو چیز بزرگ را میان شما به ارث می گذارم که یکی کتاب خدا و دیگری عترت است و این دو نشانه های مسیر ما برای رسیدن به بهشت است.

وی اضافه کرد: اگر عترت در کنار کتاب خدا باشد گمراهی معنا ندارد اما اگر بین این دو جدایی بیفتند مشکل ایجاد می شود.

امام جمعه گرگان ادامه داد: باید در این مسیر بررسی که ما چقدر به امام حسین (ع)، امام رضا (ع) و سایر ائمه نزدیک هستیم. باید همیشه بررسی کنیم آن ها در کجا بودند و ما نسبت به آن ها در کجا قرار داریم.

وی تصریح کرد: تمام وجود امام حسین (ع) بندگی خدا و عبوبیت ذات اقدس الهی بود. اگر زیارت ائمه می رویم باید باعث شود که خود را در میزان بندگی خدا قرار دهیم و خود را با ائمه مقایسه کنیم زیرا آن ها یک لحظه از مسیر خود منحرف نشدند.

آیت الله نورمفیدی گفت: دین در نزد خدا اسلام است و تمام انبیاء هم برای اسلام آمده بودند. اسلام یعنی تسلیم در برابر خدا بودن و راه اصلی که انبیاء برای بشریت آوردند هم، همان بندگی خدا است.

امام تجسم ذات اقدس الهی است

امام جمعه گرگان در خطبه های دوم نماز جمعه گرگان هم با اشاره به سالروز آغاز امام حضرت ولی عصر (عج) ادامه داد: امروز روز بزرگی است و حضرت مهدی (عج) به امامت می رسند.

وی بیان کرد: آیا امامت فقط زمامداری یک کشور و ملت است؟ آیا امامت فقط حاکمیت است؟ البته حاکمیت از شئون امام است اما عمده مساله این است که امام، خلیفه الله در روی زمین است. یعنی آن صفات که در ذات اقدس الهی وجود دارد به مراتب در وجود امام تحقق پیدا می کند.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: امام تجسم زمینی ذات اقدس الهی است و این چیزی است که در تاریخ بشریت، از حضرت آدم تا قیامت، افراد استثنایی پیدا شدند تا این بار را بردوش بکشند و امام زمان (عج) هم آخرین مرحله این مراتب است.

وی اظهار کرد: برخی ممکن است به مراتبی از امامت برسند ولی امام کامل نمی شوند. امام این نیست که کسی قدرت را به دست بگیرد. منصب امامت چیزی نیست که به کسی بدهند یا از او بگیرند.

نماینده ولی فقیه در گلستان خاطرنشان کرد: آیا امامتِ امام حسین (ع) در جریان صلح با معاویه از او گرفته شد؟ خیر امامت را فقط ذات اقدس الهی اهدا می کند و کسی نمی تواند آن را بگیرد. البته یکی از شئون فرعی امامت این است که قدرت را در دست داشته باشد و در زمان امام مهدی (عج) این امر تحقق پیدا می کند.

وی در ادامه به میلاد حضرت رسول اکرم (ص) هم اشاره و اضافه کرد: روز ۱۲ ربیع الاول آغاز هفته وحدت و به روایتی روز ولادت رسول اکرم (ص) است. به روایت شیعه هم ۱۷ ام روز ولادت حضرت (ص) است و بین این روزها هفته وحدت نام گذاری شده است.

یکی از برنامه های دشمن تفرقه بین مسلمانان است

امام جمعه گرگان ادامه داد: وحدت از مسائلی است که در آیات و روایات همیشه مورد تاکید بوده است. امروز باید مراقب باشیم دشمن اسلام بین مسلمانان جدایی نیندازد زیرا تفرقه یکی از برنامه های دشمن است و باید مراقب باشیم در دام دشمن نیفتیم.

وی تصریح کرد: هفته آینده و روزهای گذشته، ایامی است که در استان ما یاد چهارهزار شهید گلستان گرامی داشته می شود و در همین راستا برنامه های مختلفی برگزار شده و برگزار خواهد شد.

آیت الله نورمفیدی گفت: روز یکشنبه بزرگداشت شهدای روحانی است. همانطور که هفته قبل بزرگداشت شهدای دانشجو و اهل سنت را داشتیم. در میان چهار هزار شهید، ۶۰۰ شهید اهل سنت داریم.

وی اضافه کرد: روز پنجشنبه هم روز اصلی کنگره است و از خانواده چهارهزار شهید استان تجلیل می شود. هرچه تجلیل از شهدا با شکوهتر برگزار شود بسیار ارزشمندتر است.

گلستان می تواند الگوی وحدت برای جهان اسلام باشد

امام جمعه گرگان یادآور شد: هرچه یاد و خاطره شهدا در ذهن ها بیشتر بماند از عوامل بیمه شدن انقلاب ما است. این که جهان ببیند ملت یاد شهدا را زنده نگه می دارند می فهمد که این ملت را نمی توان از انقلاب جدا کرد.

آیت الله نورمفیدی با بیان این که ستاد تجلیل از شهدای گلستان هفته گذشته به محضر رهبر معظم انقلاب رسید، گفت: جلسه خوب و با معنویتی بود. آن جا صحبت هایی با ایشان داشتیم و اوضاع احوال استان بخصوص مساله وحت را توضیح دادیم. عرض کردم که استان می تواند برای کشور و جهان اسلام ملاک وحدت باشد.

وی با بیان این که وحدت چیزی است که خداوند، پیغمبر و امام زمان می خواهند، تصریح کرد: از رهبر معظم انقلاب هم تقاضا کردم که مردم استان عمیقا می خواهند یک دیدار عمومی به خصوص به مناسبت ۵آذر با شما داشته باشند.

وی یادآور شد: ایشان توجه خاصی به وحدت داشتند. عرض کردم دست هایی اول انقلاب آمدند تا جنگ درست کنند و بین شیعه و سنی اختلاف بیندازند. ایشان هم بسیار خوشحال بودند که استان این شرایط را دارد و تاکید کردند این وضعیت مورد رضایت خدا است. باید تاکید کرد این شیطان است که می خواهد بین مسلمانان اختلاف افکنی می کند.

وی اظهار کرد: ما هم دعا می کنیم خداوند عمر رهبر انقلاب را طولانی کند و کشور را هم حفظ کند تا پرچم کشور توسط معظم له به حضرت ولی عصر تقدیم شود و در این رابطه هم از مرحوم علامه مجلسی روایتی داریم.

دولت بین کشاورزان گلستان و مازندران تبعیض قائل نشود

امام جمعه گرگان در ادامه با تاکید بر این که از دولت می خواهم به کشاورزان استان ما توجه کند، گفت: در اخبار شنیدید دولت به کشاورزان استان مازندران که مرکبات آن ها صدمه دید، توجه ویژه کرد. بسیاری از کشاورزان ما هم باغ داشتند و در سرما ضرر کردند. از دولت می خواهیم همانطور که به کشاورزان استان مازندران توجه کرد به کشاورزان ما هم توجه شود و بین استان ها تبعیض قائل نشود.

وی یادآور شد: شنبه هم یادواره شهدا کارمند گلستان است. دولت هم در ایام دفاع مقدس نقش پررنگی داشت و فردا هم تجلیل از شهدا کارمند است. امیدواریم خداوند به همه ما و مسئولان توفیق دهد مشکلات بر سر انقلاب را حد و رفع کند و آن چرا در چشم اندازه ۲۰ ساله در نظر گرفته ایم برسیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع شش + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*