تاریخ انتشار: 23-09-1395, 09:47 کد خبر: 129 نسخه چاپی: چاپ
امام جمعه گنبدکاووس:

راه نجات ما در ادامه راه شهداست/ هرجایی که هستید یک قدم وحدت را عمیق‎تر کنید

امام جمعه گنبدکاووس گفت:حرمت هم دیگر را حفظ کنیم، اگر بزرگان به یکدیگر نامهربان باشند و نگاه اعتماد آمیز نداشته باشند، نتیجه آن ناامنی کف خیابان می شود.

به گزارش طوبی گلستان به نقل از قابوس نامه، حجت الاسلام محمود ترابی با بیان این مطلب در خطبه های نماز جمعه شهرستان گنبدکاووس، افزود:مسئولین نگاه مهربانانه به همدیگر داشته باشند، اگر قرار است مردم کنار هم شیرین زندگی کنند، باید حرمت های هم دیگر را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه حرمت همدیگر را حفظ کنیم، تصریح کرد: چه دلیلی دارد انسان کاری کند که اشک دیگری در بیاید.

امام جمعه گنبدکاووس با بیان اینکه یک کلمه یک منبری بدون توجه بی مبالات و تحت تاثیر تشییع انگلیسی حرفی می زند، یک شهرستان یک هفته یا یک ماه در تنش می شود،تصریح کرد: چرا هیئت های ما باید اهل مراعات نباشند، اعتقادات خود را به گونه ای داشته باشد که موجب اذیت و آزار دیگران نشود تا ما در کنار دیگران و دیگران در کنار ما مسالمات آمیز و مهربانی زندگی کنیم.

وی  اجلاسیه 4 هزار شهید گلستان را یکی از مهم ترین رویداد های فرهنگی ومعنوی استان و شهرستان در دانست، گفت:  در طول دو دهه همچین اتفاقی نیافتاده و طبق گزارش ها بیش از 64 نقطه یادواره شهدا در این شهرستان برگزار شده است.

حجت الاسلام ترابی افزود: گردهمایی بزرگ 15 هزار نفری رزمندگان گلستان در گنبدکاووس، در روز 23 آذرماه در مصلی نماز جمعه یکی از مهم ترین کارهای فرهنگی است که برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه همه عزیزان مبادا امکاناتی داشته باشند و گمان کنند که جای بهتری پیدا می شود، هزینه کرد، تصریح کرد:برای بهره مندی بیشت از عطر و بوی شهدا، راه نجات ما در ادامه راه شهدای ما است.

وحدت در جامعه اسلامی نقش اساسی دارد،بخش دیگری از خطبه های امام جمعه شهرستان گنبدکاووس بود که بر ضرورت حراست از آن را به عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب تاکید کرد.

وی در ادامه به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در خصوص اقامه نماز، تصریح کرد:همه مردم  وظیفه دارند حق نماز را ادا کنند، هر کسی هر مکنتی که دارد باید در راه اقامه نماز تلاش کند.

حجت الاسلام ترابی در ادامه به پیروزی های محور مقاومت در کشور سوریه اشاره کرد و گفت:برخی نمی توانند تحلیل کنند که اگر رئیس جمهور سوریه برکنار می شد، چه اتفاقی می افتاد، امروز ریشه داعش در حال برچیده شدن است و همه اذعان دارند که بالاترین سهم و غنیمت این پیروزی متعلق به ایران و محور مقاومت است.

امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به رعایت تقوای الهی، افزود: 4 نکته در حدیثی از معصوم(ع) نقل  شده است که می فرمایند: باتقواترین مردم کسی است که کارهای شبهه دار انجام ندهد و عابد ترین آنها کسی است که مواظب فریضه های خودش باشد و حد و حدود واجبات را رعایت کند.

وی در ادامه بیان حدیث روایی گفت: زاهدترین مردم کسی است که کار حرام انجام ندهد و مبتلا به حرام نشود، و از همه آدمها مجاهد تر کسی است که بیشترین تلاش را کند که از گناه فاصله بگیرد.

حجت الاسلام ترابی با بیان اینکه یکی از نشانه های اهل سعادت،موعظه است، افزود:در روایتها داریم که اگر مومنی 40 روز موعظه نشوند، دلش برای گناهان کبیره آماده می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع پنج + پنج ؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*