تاریخ انتشار: 26-04-1396, 07:58 کد خبر: 1241 نسخه چاپی: چاپ
امام جمعه کردکوی:

ولی‎فقیه نگه‎دارنده و صاحب‎اختیار نظام است/ بدحجابی نشانه حاکم بودن ضعف دینی است

امام جمعه کردکوی حجاب را پرچم هویت دینی مردم دانست و گفت: بدحجابی و پوشش نامناسب در یک شهر نشانه حاکم بودن ضعف دینی و به معنای زیر پا گذاشتن آیاتی از قرآن کریم و پرچم اسلامی است.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجت‎الاسلام موسی شاعری صبح امروز در جمع بسیجیان شهرستان کردکوی، با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، اظهار کرد: خداوند در سوریه بینه فرمودند افرادی که ایمان دارند و اعمال صالح انجام می‎دهند جزو بهترین‎ها هستند.
وی تصریح کرد: اگرچه در زمره بهترین‎ها قرار گرفتن انسان خوب است اما دو مشکل وسوسه شیطان و هوی و طمع‎های نفسانی انسان مانع بهترین شدن انسان می‎شود که در صورت غلبه به این دو انسان جزو بهرتین‎ها قرار خواهد گرفت.
امام جمعه کردکوی با اشاره به سالروز گشایش نخستین مجلس خبرگان رهبری در 23 تیرماه سال 1362، گفت: پس از ساخت یک خانه، باید برای دوام و ماندگاری آن اقدام کرد، روزی جمهوری اسلامی ایران با همت امام و امت پیروز شد که باید برای تداوم آن تلاش کرد.
شاعری با بیان اینکه ولی‎فقیه نگه‎دارنده نظام است، بیان کرد: ولی‎فقیه سکاندار، حافظ و صاحب‎اختیار نظام است که این اصل برای همگان اثبات شده است.
وی با بیان اینکه مجلس خبرگان رهبری بسیار مبارک است و تمام هستی انقلاب اسلامی مجلس خبرگان رهبری بود، اذعان کرد: با رحلت امام راحل، نمایندگان مجلس خبرگان رهبری طی 24 ساعت کسی را انتخاب کردند که کار امام راحل و بنیانگذار انقلاب اسلامی را انجام بدهد.
امام جمعه کردکوی اضافه کرد:بر همه ما ثابت شده است که مقام معظم رهبری طی این سال‎ها به خوبی سکان نظام مقدس جمهوری اسلامی را به دست گرفته‎اند.
شاعری با اشاره به قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب، یادآور شد: کشف حجاب یکی از اقدامات بسیار بد و نابه‎جای رضاخان بود، در حالی که حجاب مانعی برای تامین اقتصاد، امنیت، سیاست کشور و خدمت به مردم نبود اما وی نسبت به کشف حجاب اقدام کرده بود.
وی با بیان اینکه اقدام کشف حجاب رضاخان بسیار کار سختی بود، ابراز کرد: حجاب یک مسأله دینی است نه شخصی، از این رو مردم در برابر این اقدام رضاخان مقاومت کردند که در نتیجه آن عده‎ای از مردم بی‎گناه  و دوستدار در مسجد گوهرشاد به شهادت رسیدند.
امام جمعه کردکوی حجاب را پرچم هویت دینی مردم دانست و اذعان کرد: بدحجابی و پوشش نامناسب در یک شهر نشانه حاکم بودن ضعف دینی و به معنای زیر پا گذاشتن آیاتی از قرآن کریم و پرچم اسلامی است.
شاعری، ترویج بی‎حجابی را ترفندی برای براندازی هویت دینی عنوان کرد و گفت: نمی‎توان افرادی را که بر اثر ناآگاهی پوشش نامناسب دارند کافر نامید بلکه باید آن شخص را نصیحت کرد از طرفی آن فرد نیز نباید در برابر تذکر و نصیحت افراد حالت مبارزه بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: نباید همیشه دنبال خواسته‎های دل بود و  باید با رعایت قیود دینی از هرزه‎گردی پرهیز کرد.
امام جمعه کردکوی آزادسازی موصل را اقدام بسیار مهمی دانست و متذکر شد: در واقع این اتفاق حاکی از شکست آمریکا و متحدانش است، در حالی که مدت 10 الی 20 ساله را برای سرنگونی داعش تعیین می‎کردند اما مردم عراق با فتوای آیت‎الله سیستانی برای مبارزه با داعش بسیج شدند که در نتیجه این همت و مشارکت مردمی موصل از چنگال داعش آزاد شد.
انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع دو + سه = (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*