تاریخ انتشار: 23-04-1396, 12:00 کد خبر: 1230 نسخه چاپی: چاپ
با ادا و اطوار چیزی درست نمی شه!

شلوار پاره پاره چه روزگاری داره (طنز نیست!)

اگر واقعاً به فکر کمک کردن به فقرا هستید از خود شروع کنید و بیایید به جای پاره کردن شلوار (که خیلی از آنها هم گران قیمت است) و یا خریدن شلوار پاره، به آن کسی که شلوار و لباس مناسب ندارد کمک کنید و برای او لباس بخرید؛ هر کس در حد توان خود…

 به گزارش طوبی گلستان؛ این روزها شاهد استفاده بعضی جوانان از شلوارهایی که از چند نقطه پاره شده و نخ نما شده اند هستیم. بیشتر آنها از نوع لی است و بیشتر هم آبی. در اوایل که این نوع شلوارها دیده می شد، بدین صورت بود که چندین خراش در شلوار وجود داشت و کم کم جای خود را به نخ نما شدن داد و باز پیشرفت کرد(!) و تبدیل به شلوارهای پاره گردید. البته تعدادی نیز که هم دارای پارگی و وصله است مشاهده شده است. در اوایل در بین پسران دیده می شد ولی این نوع پوشش به دختران هم سرایت کرده است.

اینکه چرا یک نوع پوشش تبدیل به مد می شود دلایل مختلفی دارد که می توان به تاثیرپذیری نوجوانان و جوانان از ماهواره ها و اینکه ماهواره و هنرپیشگان غربی آن را ترویج می کنند، چشم و هم چشی، و عدم تفکر در رفتارها، اشاره کرد.

تشبه به کفار

کشور ایران دارای فرهنگ اصیلی است و دین مبین اسلام نیز به مسلمانان عزتی داده که او را از پوشیدن هر لباسی برحذر می دارد. چرا که لباس هر فرد نشان شخصیت و پرچم هویت اوست و بزرگان دین ما، پیروی از راه و روش بیگانگان را منع کرده اند و نوع لباس نیز شامل آن می باشد. حتی به ما فرموده اند که هرکس لبس دشمنان ما، کفار و… را بپوشد یا اینکه خود را شبیه آنها گرداند، جزء آنان محسوب می شود و با آنها محشور خواهد شد.

جست و جویی که در اینترنت در رابطه با (شلوار پاره) داشتم، چیز زیادی دستگیرم نشد – به جز یک مقاله کوتاه و این جای سوال زیادی دارد که چرا دلسوزان، اهل فرهنگ و صاحبان قلم، به این پدیده که شیوع زیادی بویژه در تهران و شهرهای بزرگ یافته، نپرداخته اند و از آن غافل هستند!؟

در یک جا خواندم که «مبنای استفاده از شلوارهای پاره به ۱۵ سال پیش برمی‌گردد که یک جوان ۱۸ ساله به نام جان استواک که شلوار پاره‌ای داشت خجالت می‌کشید به خیابان برود و به همین دلیل سه نفر از دوستانش هم شلوارهای خود را پاره کرده و همراه او به خیابان رفتند. به این ترتیب شلوارهای پاره‌ای که نماد فقر بود در جامعه اروپایی به مد اصلی تبدیل شد.» و خلاصه برای اعتراض به فقر عده ای آن را (عَلَم) کرده اند. یا اینکه در جایی آن را نمادی از یکسری گروههای شیطان پرست دانسته بود.

شاهزاده و گدا !

یاد این داستان افتادم که «گدایی از فرط گرسنگی و دربدری داشت گریه می کرد، شخصی نیز آمد و کنار او نشست و شروع به گریه کردن کرد. شخص گدا تعجب کرد و علت گریه او را جویا شد. او جواب داد گریه تو من را به گریه انداخت. گدا گفت: بیا و به من کمک کن و غذایی به من بده تا گریه نکنم. او جواب داد اگر می خواهی تا صبح برای تو گریه می کنم اما پول دادن و کمک کردن را از من نخواه!!

کار آنها نیز از این قرار است. اگر واقعاً به فکر کمک کردن به فقرا هستند از خود شروع کنند و بیایند به جای پاره کردن شلوار (که خیلی از آنها هم گران قیمت است ) و یا خریدن شلوار پاره، به آن کسی که شلوار و لباس مناسب ندارد کمک کنند و برای او لباس بخرند و او را یاری کنند؛ هر کس در حد توان خود. و با این ادا و اطوار در آوردن ها هیچ چیزی درست نمی شود!

تازه این نوع پوشش نوعی بی بند و باری و کج دهنی به مردم تلقی می شود. در اینترنت که جست وجو کردم فروشگاه هایی بودند که آن را مُد جدید معرفی کرده بودند و تبلیغش را می کردند. یک نفر هم نوشته بود: «اگر می دانستم یک روز شلوار پاره تبدیل به مد می شود شلوارهایم که پاره شده بود را دور نمی انداختم!!»

خلاصه این به نوعی بد پوششی گسترده تبدیل شده، به نحوی که باعث نمایان شدن قسمتی از بدن آنها شده است. مخصوصا در دختران که جای بسی تاسف و غصه فراوان دارد. از آن افرادی که از این پوشش ها استفاده می کنند، تقاضا داریم که قدری درنگ داشته باشند و ببینند آیا این نوع پوشش و این نوع رفتار و تبعیت از مد کاذب، چه سود و چه عواقبی برای آنها دارد.

از افراد با فرهنگ، متدینین و دلسوزان هم می خواهم که در این رابطه اطلاع رسانی کنند و فریب خوردگان را راهنمایی نمایند. از مسئولین هم درخواست داریم که اولا با عرضه کنندگان شلوارهای پاره برخورد قاطع داشته باشند و ثانیا به گستاخان نیز اجازه جولان ندهند.

انتهای پیام/ ندای اصفهان

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*