تاریخ انتشار: 23-04-1396, 07:29 کد خبر: 1227 نسخه چاپی: چاپ
فرماندار علی آباد کتول:

آب سرچشمه های زرین گل همچنان به شاهرود منتقل می شود/ بزرگترین ذخیره گاه سرخدار ایران در خطر

فرماندار شهرستان علی آباد کتول با اشاره به طرح انتقال سرچشمه‌های زرین گل به شاهرود، گفت: متاسفانه با وجود تعهدات و قول های مسئولان استانی و کشوری، آب سرچشمه های زرین گل در حال انتقال به شاهرود است.
به گزارش طوبی گلستان؛ به نقل از فرمانداری علی آباد کتول، احمد تجری مفرد در بازدید از محل انتقال آب سرچشمه های زرین گل به شاهرود، اظهار کرد: با توجه به اینکه چندین بار بهمراه مسئولین استانی و کشوری از این منطقه بازدید بعمل آمده و همه با انتقال آب سرچشمه‌ های زرین گل مخالفت خودشان را اعلام کرده بودند و قرار شد که انتقال آب متوقف شود اما چنین نشد و دوباره عده ای به تعهدات خود عمل نکرده و همچنان آب به شاهرود در حال انتقال است.
وی افزود: انتقال آب فقط از نقطه ای که توسط قوه محترم قضاییه دستور توقف آن داده شده بود انجام نمی شود. متاسفانه از قسمتهای دیگر آب در حال انتقال به شاهرود است.
فرماندار علی آباد کتول تصریح کرد: همانطور که قبلا چندین بار متذکر شدیم با این عمل انتقال آب، محیط ‌زیست و زیستگاه‌های بین‌المللی این شهرستان در معرض نابودی قرار می‌ گیرد و بزرگ‌ ترين ذخيره‌ گاه‌های سرخداری ايران به سوی نابودی می رود.
تجری مفرد گفت: در هفته های گذشته خانم ابتکار بهمراه هیات همراه از این منطقه بازدید بعمل آورده و مخالفت شدید و سریع خودش را از انتقال این آب به شاهرود اعلام کردند و اظهار کردند که این عمل خسارت جبران ناپذیری به محیط زیست خواهد زد.
توقف انتقال آب توسط قوه قضایه دستور داده شده است ولی در حال حاضر بدون توجه به این حکم استان سمنان(شهرستان شاهرود) در حال انتقال آب بوده و روی لوله های انتقال آب را بصورت کامل استتار کرده اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع پنج + پنج ؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*