تاریخ انتشار: 17-04-1396, 09:23 کد خبر: 1201 نسخه چاپی: چاپ
همزمان با سراسر کشور

آزمون سطح 3 و 4 حوزه های علمیه خواهران در گرگان برگزار شد

مدیر حوزه های علمیه استان گلستان گفت: همزمان با سراسر کشور، برای نخستین بار آزمون سطح 3 و 4 حوزه های علمیه خواهران استان گلستان در گرگان برگزار شد.

به گزارش طوبی گلستان؛ حجت الاسلام والمسلمین 'ایوب وردانی' روز جمعه در حاشیه برگزاری این آزمون در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آزمون سطح سه (کارشناسی ارشد )و آزمون سطح چهار (دکترا) برگزار شد.
وی عنوان کرد: آزمون سطح چهار برای نخستین بار در سطح حوزه های علمیه خواهران و برادران استان گلستان برگزار شده است که با ورود دانشجویان مقطع دکترا حوزوی، مرکز تخصصی سطح چهار به تعداد حوزه های علمیه استان افزوده خواهد شد.
وی ادامه داد: در آزمون سطح سه، تعداد 80 طلبه خواهر با مدرک کارشناسی در سه رشته فقه و اصول، تفسیر علوم قرآنی و کلام با هم به رقابت پرداختند که در نهایت 55 نفر در این سطح پذیرش خواهند شد.
وردانی گفت: آزمون سطح چهار با حضور 19 داوطلب با مدرک کارشناسی ارشد حوزوی، برگزار شد که ظرفیت پذیرش این سطح در استان 6 نفر می باشد که در رشته فقه و اصول گرایش خانواده ادامه تحصیل خواهند داد.
مدیر حوزه های علمیه استان گلستان افزود: از 12 حوزه علمیه خواهران استان که تاکنون بالغ بر 1300 نفر فارغ التحصیل و مشغول تحصیل دارند، 11 حوزه و مدرسه در سطح 2 (کارشناسی)، 1 مدرسه و حوزه در سطح 3 (کارشناسی ارشد، موسسه آموزش عالی الزهرا گرگان) دانشجو دارند و با ورود دانشجویان سطح چهار تعداد حوزه ها با ثبت مرکز تخصصی حوزوی به 13 حوزه افزایش خواهد یافت و در صدد راه اندازی یک حوزه دیگر در سطح 3 برای خواهران هستیم.
مرکز تخصصی حوزوی برای دانشجویان مقطع دکترا حوزوی (سطح چهار) در حوزه علمیه خواهران الزهرا (س) فعال می شود، موسس این حوزه آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان وامام جمعه مرکز استان است.

انتهای پیام/ایرنا

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع پنج + پنج ؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*