تاریخ انتشار: 19-08-1395, 12:19 کد خبر: 116 نسخه چاپی: چاپ

به گزارش طوبی گلستان به نقل از فارس از گرگان، ابراهیم باغبانی عصر امروز در جمع مدیران دستگاه‎های اجرایی استان گلستان اظهار کرد: 80 درصد خانواده‎های زیرپوشش کمیته امداد را بانوان تشکیل می‎دهند لذا تلاش داریم کارهایی انجام دهیم که بانوان بتوانند در امورات خودشان و اداره زندگی مستقل کار کنند.

وی با اشاره به اینکه در بخش فرهنگی به دنبال تغییر نگرش خانواده هستیم، تصریح کرد: تا زمانی که تغییر نگرش در خانواده آسیب‎دیده صورت نگیرد نمی‎توان زمینه توازن و تعادل اقتصادی را در این خانواده‎ها فراهم کرد که باید با اقدامات مددکاری نوع نگرش آنها را اصلاح کرد.

اشتغال 52 درصد بانوان از طریق طرح‎های کمیته امداد فراهم شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان با بیان اینکه خوداشتغالی و مهارت‎آموزی جزو محوری‎ترین برنامه‎های این نهاد است، افزود: بسیاری از خانواده‎های زیرپوشش کمیته امداد دارای یک الی دو مهارت هستند که بعد از کسب مهارت زمینه اشتغال آنها ایجاد می‎شود.

باغبانی با اشاره به وضعیت اشتغالزایی طرح‎های کمیته امداد بیان کرد: اجرای طرح‎های کمیته امداد 52 درصد برای بانوان و 48 درصد برای آقایان اشتغال ایجاد کرده است.

وی افزود: طرح‎های خوداشتغالی و مشاغل خانگی برای یک‎هزار و 686 زن سرپرست خانوار در سال گذشته اجرا شد و بیش از 19 میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال بانوان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هزینه شده است.

زمینه صادرات فرش‎های ریزبافت فراهم است/ تا پایان سال در هر شهرستان یک کارگاه فرش ایجاد می‎شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان گفت: در استان گلستان قابلیت خوبی در صنعت فرش وجود دارد به دنبال اقتصادی کردن کار فرش در بین خانواده‎های زیرپوشش امداد هستیم.

باغبانی با اشاره به اینکه فرش ترکمن «درشت بافت» بازار خاصی در داخل و خارج از کشور دارد، افزود: زمینه صادرات فرش‎های ریزبافت بیشتر فراهم است و چرخه این صنعت در کمیته امداد کامل است.

وی با بیان اینکه اکنون چهار کارگاه فرش ریزبافت در شهرستان‎های گلستان فعال است، گفت: تا پایان سال جاری حداقل یک کارگاه در هر شهرستان راه‎اندازی خواهد شد، هدف‌گذاری فعالیت هزار نفر در حوزه فرش ریزبافت پیش‎بینی شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + سه؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*