تاریخ انتشار: 1-04-1396, 18:30 کد خبر: 1143 نسخه چاپی: چاپ
حجت الاسلام طاهری:

دانشگاه ها باید شخصیتی در طراز شهید چمران بسازند/ اساتید اهداف انقلاب را برای دانشجویان تبیین کنند

حجت الاسلام طاهری در مراسم گرامیداشت شهید چمران گفت: از دانشگاهها انتظار است تا هویت ملی را در بین جوانان تقویت کنند تا بتوان با تقویت روحیه اعتماد به نفس شخصیتهای در قاعده شهید چمران تحویل اجتماع دهند.

به گزارش طوبی گلستان به نقل از دانشجو سلام، مراسم سالروز بسیج اساتید از طرف سازمان بسیج اساتید استان و با سخنرانی استاد بسیجی حجت الاسلام سید علی طاهری با موضوع بررسی نقش اساتید در گفتمان انقلابی گری در سالن همایش دانشگاه آزاد گرگان برگزار شد.

حجت الاسلام طاهری در این مراسم ضمن گرامیداشت شهادت شهید چمران وی را شخصیت ممتاز علمی خواند که در دانشگاه صرفا به دنبال تحصیل نبوده بلکه تربیت و پرداختن به نفس را در الویت برنامه و اهداف خود می دانست.

این استاد دانشگاه گفت: لازم است دستگاه های فرهنگی ما مانند صداو سیما، حوزه هنری و سینما با تولید آثار به معرفی این شخصیت بپردازد تا ابعاد شخصیتی این استاد برجسته بر همگان روشن شود.

وی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، این انتظار از دانشگاههای ما وجود دارد تا شخصیتی در قاعده چمران تحویل جامعه دهند.

طاهری با اشاره به سخنان رهبری در جمع اساتید در سال های گذشته اظهار داشت: این انتظار از صداو سیما وجود دارد تا در رابطه با سخنان مقام معظم رهبری به عنوان شخصیتی که برای تمام بندهای سخنان خود فکر کردند و بر اساس اطلاعات سخن می گویند به تبیین بپردازند.

وی گفت: ایشان در دیدار با اساتید دانشگاه پیشرفت علمی ، افزایش سرعت رشد علمی، تقویت هویت ملی را از مسائلی عنوان کردند که باید مورد توجه مسئولین و اساتید دانشگاه قرار گیرد.

وی افزود: متاسفانه برخی از اساتید پیشرفت های علمی را در نظر دانشجویان ضعیف نشان می دهند و این گونه القاء می کنند که برای پیشرفت علمی می بایست در دانشگاههای خارج از کشور تحصیل کنند و روحیه امید به توانمندی داخلی را در بین دانشجویان کمرنگ می کنند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه تصریح کرد: یکی دیگر از مسائلی که باید در دانشگاه مورد توجه قرار گیرد فضای سیاسی است چرا که محیط دانشگاه محل بحث و تضارب آراء است و زمانی که چالشی بین دو جریان صورت می گیرد مسئولین دانشگاه باید دانشجویان را به سمتی هدایت کنند که اهداف انقلاب و نظام در آن رعایت شود.

وی گفت: متاسفانه اکثرا برداشتی که در مورد مسائل فرهنگی در دانشگاهها می شود صرفا انجام برنامه های تفریحی و نمایشی و.. است در حالی که علاوه بر این برنامه های روتین و سطحی باید به فرهنگ انقلابی تکیه شود و این مسائل بنیادی مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + یک؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*