تاریخ انتشار: 27-03-1396, 09:24 کد خبر: 1115 نسخه چاپی: چاپ
کارشناس امور خانواده/

یکی از علل اصلی طلاق انبار کردن اختلاف نظرهاست/ زوجین هنگام بروز اولین مشکل به مراکز مشاوره مراجعه کنند

آقازاده تجمیع مشکلات و اختلاف نظرها را در وقوع طلاق موثر دانست و از زوجین خواست هنگام مواجهه با اولین اختلافات به مراکز مشاوره مراجعه کنند تا مسایل در ابتدای کار حل شود.

به گزارش طوبی گلستان؛ جواد آقازاده در گفت‌‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه مسائلی همچون فقر، اعتیاد، مشکلات اقتصادی و بیکاری در وقوع طلاق موثر است، ابراز داشت: برخی از زوجین علی‌رغم وجود این مشکلات به زندگی زناشویی ادامه می‌دهند اما عده‌ای نیز به علت عدم درک صحیح از یکدیگر و فقدان تفاهم جدایی را انتخاب می‌کنند.

وی در رابطه با چگونگی مدیریت فرزندان طلاق اظهار کرد: پذیرش طلاق و پیامدهای آن یک اصل برای مدیریت طلاق می‌باشد، اگر فردی طلاق و پیامد آن را نپذیرد دچار مشکلات عدیده‌ی زیادی می‌شود اما با پذیرش طلاق و برنامه‌ریزی برای داشتن زندگی نرمال می‌تواند عواقب و پیامدهای طلاق را مدیریت کند.

کارشناس مسایل اجتماعی و خانواده با اعلام اینکه اولین اقدام درجهت بازسازی زندگی پس از طلاق، پذیرش جنبه‌های مثبت و منفی این قضیه می‌باشد، خاطرنشان ساخت: با پذیرش این اتفاق، راه برای برداشتن گام‌های بعدی فراهم می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که بعد از طلاق کدام یک از طرفین مورد آسیب بیشتر واقع می‌شوند، عنوان کرد: شدت آسیب وارده از قضیه طلاق بستگی به ساختار شخصیتی فرد دارد و ملاکی وجود ندارد که بتوانیم بگوییم زن یا مرد آسیب بیشتری می‌بینند اما ساختار جامعه ما طوری است که آسیب وارده از طلاق به دلایل مشکلات موجود نزد زنان محتمل‌تر به نظر می‌رسد.

این کارشناس مشاوره و راهنمایی در تشریح پیامدهای طلاق، بیان داشت: افسردگی، ناامیدی، احساس شکست و بد بودن، تفکر من بدم او خوب است یا من خوبم او بد است، استرس، دیدگاه نامناسب جامعه نسبت به فرد از جمله زنان، عدم کنترل عواطف و احساسات نشات گرفته از طلاق و .. از عواقب طلاق می‌باشد.

وی متذکر شد: زمانی که تعارض در نزد زوجین بیشتر می‌شود، طلاق عاطفی پدید می‌آید، در تعریف دیگر می‌توان گفت طلاق عاطفی یعنی قطع ارتباط زوجین از همدیگر علی‌رغم زندگی در زیر یک سقف.

آقازاده خواستار مراجعه‌ی زوجین به مراکز مشاوره در هنگام بروز اولین اختلافات زناشویی شد و اذعان کرد: با جمع شدن مشکلات مختلف، حل مسئله سخت‌تر و بحث طلاق محتمل‌تر می‌شود.

وی در پایان دخالت دادن فرزندان در بحث طلاق را اشتباهی زیان‌بار دانست و افزود: در امر طلاق برای تحت فشار قرار دادن طرف مقابل نباید از فرزندان سوءاستفاده کرد چراکه بیشترین آسیب را در این میان کودکان و نوجوانان می‌بینند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*