تاریخ انتشار: 21-03-1396, 16:45 کد خبر: 1076 نسخه چاپی: چاپ
رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی:

سند دانشگاه کارآفرین در دانشگاه علوم کشاورزی گرگان تدوین شده است

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ایجاد دانشگاه کارآفرین و افزایش کیفیت آموزش را اولویت این دانشگاه اعلام کرد و گفت: سند دانشگاه کارآفرین در دانشگاه علوم کشاورزی گرگان تدوین شده است.

به گزارش طوبی گلستان؛ علی نجفی‏‌نژاد ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان گلستان اظهار داشت: ایجاد دانشگاه کارآفرین و افزایش کیفیت عالی آموزش از برنامه‌‏های وزارت علوم است را در دانشگاه علوم کشاورزی، منابع طبیعی گرگان دنبال می‏‌کنیم.

نجفی نژاد ادامه داد: با این رویکرد وزارت علوم و تحقیقات و دانشگاه‌‏ها فعالیت خود را دنبال کنند و این مهم اتفاق نمی‌‏افتد مگر اینکه تولید ما دانش‌‏بنیان و پایدار باشد، دانشگاه ما توانسته رویکرد خود را تبیین کند و جزء نخستین دانشگاه‏‌هایی هستیم که سند دانشگاه کارآفرین را تبیین کردیم.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان تصریح کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، تسهیل پروژه‌‏های جدید، افزایش شرکت دانش‌بنیان، افزایش جذب دانشجویی خارجی، تبدیل دانشگاه به دانشگاه سبز و استفاده از منابع را دنبال می‏‌کنیم .

وی به راه‌اندازی کلینیک مادر تخصصی در دانشگاه اشاره کرد و گفت: امسال 22 مورد برنامه‏‌های کارآفرینی را ایجاد کردیم و در سال جدید درصدد این هستیم که به 35 مورد افزایش پیدا کند.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان خاطر‌نشان کرد: در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان  19 دانشجوی خارجی جذب و تحصیل می‏‌کنند و در سال 1396 به دنبال این هستیم این تعداد را به 50 نفر برسانیم.

وی با بیان اینکه افزایش جذب ردیف‌های متمرکز تا40 میلیارد تومان را دنبال می‌‏کنیم، افزود: در حوزه عمرانی به دنبال این هستیم که پروژه‌‏های نیمه تمام به اتمام برسانیم اگر چه با وجود مشکلات در سال 1394 و 1395 همه این پروژه‌‏ها را فعال نگه‌داشتیم و برخی از آنها را به اتمام رساندیم.

نجفی‌نژاد با بیان اینکه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان میزبان جشنواره قرآن و عترت در شهریور ماه خواهد بود، یادآور شد: کنفرانس بین‌المللی خاک‌‏های لسی، برگزاری کارگاه منطقه‌‏ای مدیریت منابع آب و همایش علف‏‌های هرز را برگزار خواهیم داشت.

وی یادآور شد: امسال به مناسبت شصت ساله شدن دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان است و در مهر ماه جشنی با حضور بیش از یک هزار از فارغ التحصیلان دانشگاه خواهیم داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع پنج + پنج ؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*