تاریخ انتشار: 17-03-1396, 09:15 کد خبر: 1048 نسخه چاپی: چاپ
معاون سیاسی امنیتی استداندار خبر داد:

گزارش نشدن ابتلا به کریمه کنگو در گلستان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: تا کنون هیچ موردی از بیماری تب کریمه کنگو در گلستان گزارش نشده است اما به دلیل ابتلا چند مورد در استان همجوار ما مازندران، باید تمامی اقدامات پیشگیرانه در حوزه این بیماری خطرناک صورت بگیرد.

به گزارش طوبی گلستان؛ "علی اصغر طهماسبی" در اولین جلسه ستاد پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو در استان گلستان با تأکید بر آموزش و اطلاع رسانی پیرامون این بیماری افزود : آموزش و ترويج عمومي به ويژه در گروههاي در معرض خطر نظير دامدارن، كاركنان كشتارگاه ها، سلاخان، قصابان، كشاورزان، جنگل بانان و به خصوص روستائيان و عشاير در راستاي آشنايي با بيماري از ضروریات است.
وی ادامه داد: اهتمام لازم به توسعه فضاهاي كشتارگاهي بهداشتي و كشتار دام در مراکز مجاز ، ساماندهي كشتار دام در روستاها، رعايت اصول بهداشتي و استفاده از وسايل حفاظت فردي در كاركنان زنجيره كشتار و انتقال گوشت و هم چنين افراد شاغل در هنگام كار با دام ها مشتمل بر واكسيناسيون، تزريقات و . . . . در کنار بهسازي دامدارهاي سنتي و اماكن دامي از مهمترین اقداماتی است که در جهت کنترل و پیشگیری از این بیماری باید صورت بگیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمپاشی هدفمند محیط نگهداری دام ها را از دیگر اقدامات مؤثر درزمینه کنترل و پیشگیری عنوان کرد و افزود: در این خصوص باید از ظرفیت بخشداریها و دهیاری ها استفاده شود.
طهماسبی بیان کرد: اطلاع رسانی پیرامون بیماری تب کریمه کنگو توسط مدیرکل دامپزشکی استان صورت خواهد گرفت.
وی تاکید کرد:از مردم استان نیز انتظار داریم گوشت مورد نیاز خود را تنها از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی استان تهیه کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در پایان خواستار بازرسی و نظارت هرچه بیشتر دانشگاه علوم پزشکی استان از مراکز فروش گوشت و همچنین رستورانها شد.
انتهای پیام /
ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع نه + دو ؟ (به عدد)- برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*