تاریخ انتشار: 7-11-1395, 07:46 کد خبر: 413 نسخه چاپی: چاپ
گزارشی از وضعیت پوشاک؛

گرانی پوشاک بعد از حادثه پلاسکو از کجا آب می‌خورد؟

برخی از افراد سود جو از واردات پوشاک سود فراوانی به جیب می زنند به این شایعه در بازار دامن می زنند که با توجه به آسیب ظرفیت پوشاک کشور در ماجرای پلاسکو نیاز به واردات البسه و پوشاک در کشور برای ایام پایان سال و نوروز وجود دارد.

به گزارش طوبی گلستان؛ حدود یک هفته از آتش سوزی و سپس سقوط ساختمان پلاسکو می گذرد و تبعات مختلف آن در جامعه ادامه دارد. در میان جنبه های مختلف حادثه تلخ ساختمان پلاسکو این روزها در بازار پوشاک هم زمزمه هایی درباره این ماجرا شنیده می شود. برخی از افراد سود جو که از واردات پوشاک سود فراوانی به جیب می زنند به این شایعه در بازار دامن می زنند که با توجه به آسیب ظرفیت پوشاک کشور در ماجرای پلاسکو نیاز به واردات البسه و پوشاک در کشور برای ایام پایان سال و نوروز وجود دارد.

عده ای دیگر هم که فضا را کاملا برای ماهیگیری مهیا می بینند به دنبال این هستند که به بهانه آتش سوزی ساختمان پلاسکو قیمت پوشاک را گران کنند، تا بلکه از این راه بتوانند سود کلانی را به جیب بزنند. دوربین «نسیم آنلاین» برای پاسخ به این شبهات به سراغ محمد جواد صدق آمیز رئیس مرکز پژوهش های اتحادیه صنف پوشاک و نائب رئیس این اتحادیه رفته و نظر وی را در این زمینه جویا شود.

صدق آمیز خسارت وارد شده به صنعت پوشاک کشور را  حداکثر چیزی در حدود 150 میلیارد تومان دانسته که بازار مصرف شب 5000 میلیارد تومانی در برابر ان بسیار ناچیز است.

او تاکید کرده از 6000 تولید کننده پوشاک در تهران یک درصد هم در ساختمان پلاسکو ساکن نبوده اند که آتش گرفتن این ساختمان باعث ضرر جدی به این ساختمان شود.

محمد حسین عرب نایب رئیس اتحادیه پوشاک هم در گفتگو با «نسیم آنلاین» با انتقاد از جوسازی عده ای برای واردات و یا افزایش قیمت پوشاک اظهار کرد که آتش گرفتن ساختمان پلاسکو تاثیری در این مسئله نخواهد داشت.

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع هفت + دو؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*