تاریخ انتشار: 13-04-1396, 13:37 کد خبر: 1187 نسخه چاپی: چاپ
قطار سینمای ایران به کدام سمت میرود؟!

بدحجابی سوغات شبکه های ماهواره ای/ سریال های ایرانی خنجری بر رخساره حجاب زنان

این روزها در حالی فرهنگ غرب مانند خوره بر جان و روح فرهنگ ایران اسلامی هجوم آورده است که پخش سریال ها و فیلم های ایرانی نظیر سریال عاشقانه ها، شهرزاد، جشنواره های موسقی و فیلم و غیره دست کمی از آن نداشته است.

به گزارش طوبی گلستان؛ این روزها در حالی فرهنگ غرب مانند خوره بر جان و روح فرهنگ ایران اسلامی هجوم آورده است که پخش سریال ها و فیلم های ایرانی نظیر سریال عاشقانه ها، شهرزاد، رالی ایرانی، جشنواره های موسقی و فیلم و غیره دست کمی از آن نداشته است.
پخش یا اکران فیلم ها و سریال هایی که در آن به راحتی اقدام به ترویج بی حجابی، بی غیرتی، بی توجهی به آداب و رسوم خانواده ایرانی و مسائل دینی و غیره می شود که در واقع در خور و شان نظام جمهوری اسلامی ایران نبوده است؛ لذا در حالی آمار اکران چنین فیلم و سریال هایی روز به روز در رسانه ملی کشور ما بیشتر و پررونق تر از گذشته می شود که مسئولان فرهنگی تنها شعار داده و بر روی کلمه فرهنگ مانور می روند.
آرایش های غلیظ زنان بازیگر، لباس های تنگ و بدن نمای غربی، رفاقت بین دختر و پسر، عشق های پنهان پدر و مادر، هوس بازی مردان متاهل یا نگهداری از سگ به جای فرزندآوری و غیره  تنها چیزهایی است که از شبکه های تلویزیونی پخش یا بر روی پرده سینما اکران می شود که این مهم گویا آن است مسئولان مربوطه در خوابی عمیق فرو رفته اند.

در این میان گرچه یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری مشکلات حوزه فرهنگ است اما با پخش برخی فیلم ها و سریال های ایرانی و جشنواره هایی با مضمون های مختلف به وضوح شاهد جولان برخی تولیدات نمایشی هنجارشکنانه ای هستیم که جای سوال دارد که اولا آیا اینگونه تولیدات هنجارشکن و سبک تاثیری بر سبک زندگی مردم خواهد داشت؟ و ثانیا چرا مسئولین اجازه تبلیغات این فیلم را در سطح کشور داده اند؟ چرا باید صدا و سیمایی که در جهت آگاهی دادن فرهنگی و اجتماعی به مردم تلاش کند باید اینگونه مبلغ سبک زندگی غربی باشد و تمام همّ و غمش پرداختن به مقوله زندگی مدرنیته باشد .

در این رابطه حجت الاسلام میثم درانی کارشناس مذهبی زاهدان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به تاکیدات فراوان دین مبین اسلام بر رعایت حجاب و عفاف گفت: رعایت حجاب در جامعه وظیفه ای شرعی و انسانی است که اگر در جامعه بی حجابی رواج پیدا کند بهداشت روانی افراد آن نیز متزلزل خواهد شد.
وی با بیان اینکه حجاب و عفاف از پسندیده ‌ترین سجایای اخلاقی مسلمانان به شمار می ‌روند، افزود: این دو مقوله لازمه یکدگیر هستند به گونه ای که رعایت حجاب منجر به کاهش مفاسد اجتماعی در جامعه می شود.
این کارشناس مذهبی سلاح جنگ نرم دشمن برای نفوذ به بنیان خانواده را حجاب و عفاف عنوان کرد و ادامه داد: امروزه شبکه های ماهواره ای بزرگترین تهدید از سوی دشمن برای خانواده ایرانی به شمار می روند زیرا اصلی ‌ترين هدف شبکه‌های ماهواره‌ای فروپاشی کانون خانواده است.
انتهای پیام/عصر هامون

ارسال نظر
سوال امنيتی:
حاصل جمع یک + سه؟ (به عدد) - برای تشخیص ربات از انسان
پاسخ:*